Każdy kierowca wie, że wybór opon do samochodu odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ mają one niesamowity wpływ na komfort jazdy. Cóż – trzeba przyznać, że opony Nokian Weatherproof cieszą się obecnie ogromną popularnością. Nic dziwnego – są one nie tylko bardzo funkcjonale, ale również porządnej jakości.

Genialne opony do samochodu

Opona Nokian Weatherproof szczególnie polecana jest do zastosowania w samochodach osobowych. Cechuje się ona tym, że jest całoroczna, ponieważ jest odporna na wszelkie warunki atmosferyczne. To idealne rozwiązanie dla kierowców, którzy chcą czuć się bezpiecznie podczas podróży w każdym sezonie – zarówno letnim, jak i zimowym. Model tejże opony dostosowany jest do warunków pogodowych, które panują przede wszystkim w środkowej Europie. Kierowca może być pewien, że opony te zostały przygotowane do całorocznej, ciężkiej pracy. Osiągi zimowe sprawdzane były w fińskim Ivalo – opony zostały przetestowane ponad tysiąc razy – trzeba przyznać, że robi to ogromne wrażenie.

Opony dobrej jakości

Opony Nokian Weatherproof zostały przede wszystkim wykonane z naprawdę dobrej jakości materiałów, które są nie tylko bardzo solidne, ale również trwałe podczas podróżowania. Wszystkie testy zdały idealnie – testy jednoznacznie pokazały, że jest to opona o doskonałej przyczepności przez cały rok. Z całą pewnością wpływ na to miały, takie elementy, jak: rzeźba bieżnika oraz duży klocek bieżnika. Części te odpowiednio dbają o wysokie osiągi opon w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Odprowadzają one idealnie nie tylko deszcz, ale również śnieg i błoto pośniegowe. Natomiast jeżeli chodzi o klocki barkowe, to z całą pewnością pozytywnie wpływają one na stabilność w trakcie dynamicznej oraz szybkiej jazdy. Mieszanka gumowa opony została świetnie przygotowana na szeroki zakres temperatur – zarówno tych wysokich, jak i niskich. Właśnie dlatego opony te idealnie sprawdzą się podczas podróży do Hiszpanii, jak i srogiej zimy.

Opony na każdą pogodę

Wszechstronna opona zimowa oraz letnia Nokian Weatherproof została stworzona z myślą o kierowcach, którzy dbają przede wszystkim o bezpieczeństwo oraz komfort podczas jazdy. Opony te oferują długotrwałą sprawność dla wszystkich nowoczesnych samochodów osobowych, SUVów, vanów i transporterów. Wiele rozmiarów posiada oznaczenie XL, które przede wszystkim oznacza fakt, że mają maksymalną możliwą nośność. Na wielu oponach pojawia się symbol płatka śniegu – 3PMSF, co oznacza, że oficjalnie można stosować je podczas ciężkich zim. Nowa opona zimowa Nokian WR D4 została stworzona przede wszystkim dla samochodów osobowych, które oczekują najlepszej przyczepności na nawierzchni, która jest mokra. Model ten doskonale porusza się zarówno na drogach ośnieżonych, jak i śliskich. Opona ta oferuje także najkrótszą drogę hamowania w czasie zmiennej pogody.

Opony Nokian Weatherproof, jak widać posiadają wiele pozytywnych zalet, które doskonale wpływają nie tylko na komfort podczas jazdy, ale również na całkowite bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *