Zima to okres, za którym niespecjalnie przepadają kierowcy. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, ponieważ zaśnieżone, oblodzone drogi niejednokrotnie są przyczyną frustracji, a co gorsza – licznych wypadków. Wówczas niezbędna okazuje się zmiana opon letnich na opony zimowe, czyli takie, które są przystosowane do trudnych, zimowych warunków. 

Wybierz najlepsze opony zimowe

Znacząca większość kierowców ma świadomość, że jeden typ ogumienia do samochodów z całą pewnością nie wystarcza i nie jest w stanie sprostać wszystkim wyzwaniom oraz warunkom pogodowym. W tym też celu produkowane są opony sezonowe – letnie i zimowe. Oba rodzaje charakteryzują się odpowiednim dostosowaniem do warunków, jakie panują aktualnie na drodze w określonej porze roku.

Opony zimowe są zatem przystosowane do jazdy w taki sposób, że pozwalają uzyskiwać możliwie jak najlepsze osiągi w sposób bezpieczny. Należy jednak mieć na uwadze, że samo hasło „opony zimowe” nie odnoszą się tylko i wyłącznie do lodu i śniegu, ale także do temperatur, jakie panują aktualnie. Nadają się one bowiem do średnich warunków. Szacuje się, że ogumienie powinno być zmieniane, kiedy średnia temperatura dobowa spada poniżej 7 stopni Celsjusza. Dodatkowo, są one zaprojektowane w taki sposób, że nadają się też do jazdy między innymi w deszczu.

Opony zimowe są tworzone ze specjalnej mieszanki bieżnikowej, która – co ważne – zachowuje swoją elastyczność nawet w ekstremalnie trudnych warunkach i niskich temperaturach. Specjalna rzeźba bieżnika posiada duże bloki w strefie barkowej, a także dużą ilość ukształtowanych nacięć lamelkowych, które gwarantują doskonałą przyczepność na śniegu, lodzie i suchym asfalcie. Opony zimowe poprawiają również hamowanie, przyspieszanie oraz kierowanie samochodem.

Nie da się również ukryć, że opony zimowe są znacznie bardziej uodpornione na tak zwany aquaplaning w stosunku do opon przeznaczonych na okres letni. Specjalny układ rowków zapewnia odpowiednie odprowadzenie wody.

Lider może być tylko jeden: opony zimowe Dębica

Nie powinno nikogo dziwić, że opony zimowe marki Dębica (kliknij tutaj i obejrzyj) to jedne z najlepszych i najczęściej wybieranych. Otóż, obecnie firma posiada kilka rodzajów w swojej ofercie, to jest DĘBICA FRIGO, DĘBICA FRIGO DIRECTIONAL i DĘBICA QUARTET FRIGO. Jest to ogumienie, które doskonale jest w stanie przedrzeć się między innymi przez grubą warstwę lodu, bądź śliską breję wytworzoną z rozmoczonego śniegu. Skrają one w takim wypadku znacząco czas dohamowania, ułatwiają  ruszanie oraz poprawiają komfort jazdy w okresie zimowym. 

Ich podziałka klocków rzeźby bieżnika opon została zaprojektowana w taki sposób, aby opona emitowała niski poziom hałasu oraz wibracji, nawet na nawierzchniach „czarnych”. Oprócz tego, ogumienie z Dębicy gwarantuje wysokie przebiegi, dlatego też można ich używać nawet przez kilka sezonów, nie martwiąc się o ich stan oraz zużycie. 

Za wyborem opon dębickich przemawia chociażby fakt, że ich sprzedaż nieustannie rośnie, a klienci są zadowoleni z ich eksploatacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *