Nokian Tyres prowadzi sklepy detaliczne z oponami w Norwegii od 1987 roku. W takich sklepach bez problemu można zakupić opony Nokian WRD4, które cieszą się ogromną popularnością. Nokian Tyres produkuje 23 000 opon dziennie w fabryce w Nokii w Finlandii i 200 000 opon rocznie pod marką Bridgestone. 

Opony, które ciężko zniszczyć 

Nokian Tyres ma 27 linii montażowych w fińskim zakładzie. Zakład wykorzystuje urządzenia o częstotliwości radiowej do monitorowania zapasów materiałów używanych do produkcji opon, takich jak 100-metrowe paski gumowego bieżnika. Niedobory gumowego bieżnika mogą zatrzymać produkcję, a zatem utrzymanie odpowiedniej podaży materiałów zwiększa wydajność. Mimo że czasopisma branżowe omawiają tę technikę, Nokian odmawia potwierdzenia metod produkcji. Od listopada do maja testy są przeprowadzane na poligonie Ivalo Proving Grounds w arktycznej Laponii. Ivalo Proving Ground to jedyny stały ośrodek testowania opon zimowych na świecie. Ze względu na krótkie lato w Finlandii Nokian testuje opony letnie w innych lokalizacjach. Zimą testy opon letnich odbywają się w Afryce Południowej. 

zdjęcie Nokian WR D4 ze strony sklepopon

Świetnej jakości opony 

Nokian produkuje około 6000 opon dziennie i zatrudnia 510 pracowników w swojej fabryce w Vsevolozhsk, Rosja pod Sankt Petersburgiem, i planuje zwiększyć moce produkcyjne do 10 milionów opon rocznie do 2011 roku. Nowy dział mieszania daje fabryce możliwość produkcji mieszanek gumowych na miejscu zamiast importowania ich z fabryki w Nokii w Finlandii. Fabryka we Wsiewołożsku produkuje opony samochodowe marki Nokian, z których większość jest sprzedawana w Rosji i krajach byłego ZSRR. Nokian Tyres udziela licencji na produkcję opon firmom w Stanach Zjednoczonych. Warto wspomnieć o tym, że opony Nokian WRD4 odznaczają się takimi cechami, jak na przykład: trwałość, wytrzymałość oraz solidne wykończenie. Są one wykonane bowiem z dobrej jakości materiałów – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Niektóre opony rolnicze i przemysłowe Nokian zostały wyprodukowane na podstawie umowy przez Tofan Grup w Rumunii. 

Opony Nokian 

Nokian Tyres opracowuje i produkuje opony klasy premium dla osób ceniących bezpieczeństwo, zrównoważony rozwój i innowacyjne produkty. Firma projektuje opony do samochodów osobowych, ciężarówek i ciężkich maszyn. Wyróżnić można opony Nokian WRD4, które są bardzo wytrzymałe. Firma jest liderem na rynku opon klasy premium w krajach skandynawskich i Rosji. Grupa przyjęła politykę zarządzania ryzykiem, zatwierdzoną przez zarząd, która wspiera osiągnięcie celów strategicznych i zapewnia ciągłość działalności. Nokian Tyres szczegółowo opisał ogólne ryzyko biznesowe i zarządzanie ryzykiem w oświadczeniu o ładzie korporacyjnym z 2018 roku. Opony tejże firmy są dostępne w bardzo atrakcyjnej oraz konkurencyjnej cenie, dzięki czemu każda osoba może sobie pozwolić na taki zakup. Warto wspomnieć o tym, że są to opony, które bez problemu mogą posłużyć kierowcy przez wiele sezonów. Jest to ogromna zaleta, ponieważ dzięki temu można zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *