Wielu kierowców zadaje sobie pytania, jakie zalety mają całoroczne opony do samochodów. Produkt ten ma szereg cech, które zachęcają do wyboru rozwiązań uniwersalnych. Wato, jednak sprawdzić, w jakich sytuacjach warto wybrać opony całoroczne zamiast sezonowych.

Wygoda użytkowania opon uniwersalnych

Kierowcy starają się ograniczyć ilość czasu, jaki trzeba poświęcić na obsługę samochodu. W tym również zawarte są przeglądy sezonowe oraz dbanie o stan ogumienia. Stosując opony wielosezonowe, zbędne stają się czynności wiązane z sezonowym wymienianiem opon. Opony uniwersalne lepiej znoszą zmiany pogody i mogą być używane przez cały rok. Stosując tylko jeden komplet opon, niepotrzebne jest miejsce na przechowywanie opon sezonowych.

Bezpieczeństwo jazdy na oponach uniwersalnych

Wiele wypadków drogowych zdarza się z powodu niedostosowania opon do pogody i temperatury na zewnątrz. Opony sezonowe mają dopracowaną mieszankę gum tak, aby była ona elastyczna zarówno w zimę, jak i latem. Opony całoroczne są tak skonstruowane, aby mogły działać optymalnie zarówno przy niskich, jak i wysokich temperaturach. W ten sposób kierowca nawet przy załamaniu pogody może mieć pewność, że opona będzie zachowywała się prawidłowo. Powierzchnia opon zapewnia dobra przyczepność, jeżeli zachowana zostanie odpowiednia wysokość bieżnika.


Równomierne zużycie i stan opon

Stosując opony wielosezonowe jako komplet, użytkownik ma pewność, że będą one zużywane równomiernie. To poprawia właściwości trakcyjne pojazdu i zapewnia, że opony są wyważone odpowiednio dobrane do pojazdu. Porównywalny stan bieżnika ułatwia kierowcy ocenę stanu opon i pozwala zaplanować czas wymiany ogumienia na nowe.

Koszty obsługi opon i ceny zakupu

Eksploatacja pojazdów wiąże się z kosztami wymiany podzespołów takich jak części mechaniczne oraz opony. W przypadku tradycyjnych opon wymianie podlegają opony w sezonie wiosennym i jesiennym. Koszty takich usług są różne i zależne od regionu w kraju. Oprócz wymiany należy każdorazowo wyważyć koło, aby uniknąć występowanie drgań. Przy oponach całorocznych opony wymieniane się dopiero w momencie ich zużycia lub zniszczenia. Cena detaliczna takich opon jest wyższa, ale jednocześnie suma taka rozkłada się w czasie, co powoduję, że pieniądze klienta wydawane są bardziej ekonomicznie.

Parametry mechaniczne

Opony wielosezonowe nie ustępują jakościom standardowym oponom. Często posiadają parametry przewyższające parametry innych modeli. Do takich cech należy poziom emisji hałasu oraz wpływ na oszczędność w spalaniu samochodu. To pozwala na dobranie ogumienie pasującego do stylu jazdy kierowcy i o takich parametrach, które są dla klienta ważne.

Opony całoroczne to propozycja dla nowoczesnych kierowców

Osoby te są świadome możliwości, jakie daje taki produkt. Zabezpieczają one samochód w czasie przejściowych okresów ze zmienną temperaturą. Mieszanka gumy jest tak dobrana, aby była elastyczna w szerokim zakresie temperatur. W ten sposób ograniczyć można koszty również samej wymiany opon. Przez stosowanie rozwiązań wielosezonowych można wygodnie użytkować pojazd bez konieczności zmiany ogumienia dwa razy w roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *